Členové

Mezi členy Scénologické společnosti jsou přední čeští divadelníci – praktici i teoretici, pedagogové i studenti, ale zároveň odborníci  z naprosto jiných oblastí, kteří se o scénologii zajímají.

Současný výbor sdružení tvoří prof. Jaroslav Vostrý, dramaturg, pedagog DAMU (spoluzakladatel sdružení, předseda výboru);Pavel Bár, Ph.D., dramaturg souboru muzikálu DJKT v Plzni, pedagog DAMU (člen výboru); Petra Honsová, Ph.D., divadelní historička a redaktorka (členka výboru); Štěpán Pácl, Ph.D., režisér činohry ND Brno, pedagog DAMU (člen výboru); prof. Zuzana Sílová, Ph.D., divadelní historička a dramaturgyně, pedagožka DAMU (členka výboru); Milan Šotek, Ph.D., dramaturg a umělecký šéf činohry ND Brno, pedagog DAMU (člen výboru).

 

Mgr. Pavel Bár, Ph.D. *1983 v Třebíči Studoval politologii na Fakultě sociálních věd UK v Praze a zároveň divadelní vědu na Filozofické
Český dramaturg, jehož profesionální divadelní praxe zahrnuje už od poloviny 50. let 20. století tvůrčí uměleckou, pedagogickou a teoretickou činnost.